דוכון השוקולד השווה בשוק לה-בוקריה

שוקולד שווה בברצלונה

העיר מפוצצת בקונדיטוריות ושוקלטרי לרוב, וכאחת שלוקחת את המקצוע שלה ברצינות, ביחד עם משפחה שאוהבת מתוק, לקחתי על עצמי לטעום ולדווח לכם על המקומות השווים באמת.

דוכון השוקולד השווה בשוק לה-בוקריה

נתחיל עם השוקולד, כי, ובכן, שוקולד, do I need to say more?
לכל אנשי הפחמימות – לא לדאוג, בפוסט הבא נגיע גם אליכם 🤣

הדוכן במרכז שוק לה בוקריה המפורסם – La Boqueria Mercat

השוק המפורסם מהפנט ביופיו, מגוון ומפתה בטעמים וריחות. במרכז השוק עומד בגאון הדוכן הזה, מלא בשוקולדים בכל הצבעים, ממולאים ועם תוספות, קטנים וגדולים, במגוון טעמים וצורות. היה קשה לבחור, אבל נאלצנו להתמודד 🤪

קרן בחרה את הנוגט המצופה שוקולד חלב, תמר הלכה על העוגיה השקועה בתוך שוקולד חלב, ואני בחרתי את הג'נדויה המצופה אבקת קקאו.

של הבנות היה טעים, כן, אבל הג'נדויה היה WOW בקטע אחר. אז ממליצה, כן, בהחלט, תנו קפיצה ותבחרו טוב, מה שמצופה באבקת קקאו בדרך כלל טעים יותר, מילה של שוקולטיירית.

חטיף ג'נדויה מפנק בשוק לה-בוקריה

"להיות" שוקולד – Be Chocolate

בעודנו משוטטים בסמטאות ברצלונה, צדים אחרי ארוחת צהריים הגונה, נתקלנו בשוקולטרי המופלא הזה. קודם כל – השם – BE CHOCOLAT רק על שם מדוייק כזה מגיע להם שננסה!

החנות קטנה ומקסימה, מתברר שהשוקולטרי שייך לשוקולטייר MICHEL CLEMENT שנמצא לרוב בסניף בלונדון. המבחר היה גדול ומפתה ומעניין, אנחנו בחרנו להתמקד בויטרינת הפרלינים המיוחדים.

היה טעים, מאד! ובמיוחד הכדור קרמל מלוח עטוף בשוקולד מריר 😋

מתברר שיש להם שלושה סניפים בברצלונה, וניסינו, בינתיים, שניים מביניהם, אז בביקור הבא שלכם בעיר, תנו קפיצה, לא תצטערו 🤩
זה העמוד שלהם: https://www.facebook.com/Bechocolat.Barcelona

הפרלינים המשובחים של Be Chocolate

הכוכבת של העיר – Bubo

העיר מלאה בשוקולד ופטיסרי, קיבלנו גם הרבה המלצות על מקומות, האמת, בינינו, שלא הכל היה מוצלח, ואנחנו לא מאמינים בשיימינג, אז בואו נתמקד במה שטוב, כי זה ממש שווה את הטרחה!

אין צורך לדבר על קלוריות כי, קודם כל, שוקולד זה פרי, ושנית, אתם תלכו פה כל כך הרבה ברגל שזה מתקזז. אז איפה היינו?
כן, ב BUBO, וואווו!!!!!!! פשוט מטורף!

מדובר בשוקולטרי, בעיקר אבל יש גם ויטרינת עוגות מרשימה. הבנות שלי הלכו על פאי לימון מודרני, שהיה תחתית פריכה, מוס לימון מעולה, עטוף בזיגוג צהוב ומעליו מרנג אפוי. כיבדו אותי בביס ולדעתי היה שם שילוב טעימים עדין ומעולה.

אור הלך על עוגת שכבות של מוס שוקולד, עם מקרון מושלם, הוא היה בעננים מהטעמים.

אני, תביאו לי שוקולד משובח ואני מרוצה, לא צריך להתבלבל מעוגות ראווה 😉

הפרלינים הוצגו בקופסאות בשילובים לפי בחירת המקום, הלכנו על קופסת ה MINI BAR שהציגה ארבעה פרלינים מרשימים ומדוייקים, עם עיטוף שוקולד מושלם, ומילוי מעולה ומדוייק. כל ביס שלקחנו מהם רק גרמו לנו לחשוב על הפעם הבאה שנעבור שם ונוכל להתענג על טעמים נוספים.

אז, כן, מומלץ ממש, וגם הקפה – מעולה (וזה לא עניין של מה בכך בבירה הקטלונית).
לביקור הבא בברצלונה תרשמו: https://www.instagram.com/bubobarcelona

קינוח שוקולדי מושחת ומוגזם בקונדיטורית Bubo

השוקולטרי שלא ידענו שחיפשנו

באחת השבתות תכננו מסלול שווה, שהתחיל בשוק אחד, הסתיים בשוק אחר, ובין לבין סומנו נקודות של שוקולטרי וקונדיטוריות. כמו שצריך – 16,000 צעדים ושחיתות מתוקה 🤪

תכנונים לחוד ומציאות לחוד – השוק הראשון לא היה שווה, הקונדיטוריה נסגרה עד שהגענו אליה, שוקולטרי אחר פוספס והשוק השני יצא לסייסטה. אז חישבנו מסלול מחדש והתחלנו ללכת, ואז קלטנו את הויטרינה המטורפת של השוקולטרי המיוחד הזה.

נכנסנו לעולם אחר שמכל עבר רק זעק – פה יש שוקולד מעולה! אחרי שנים של עבודה בתחום, אינספור טעימות וביקורים בשוקולטרי, כשאת מגיעה למקום איכותי – את מרגישה את זה.
כמובן שגם השוקולד שנתנו לנו לטעום עזר 😆

המבחר היה מגוון ונאלצנו לבחור, כי בכל זאת, יש עוד הרבה מתוק בעיר הזו ….. אז הלכנו על קופסת 16 פרלינים בטעמי קרמל, קפה ואלכוהול וטבלת שוקולד מריר 67% עם מלח ים מאיביזה. וכמובן שבמקום כזה גם הייתי חייבת להביא משהו לאמא שלי, אבל אל תגלו לה, זה סוד 😉

זה גם השוקולטרי היחיד מהרשימה שחזרתי אליו בשביל להביא טעים לארץ, אז חובה לנעוץ במסלול הבא שלכם בעיר: Cacao Sampaka

Cacao Sampaka ברצלונה

פולי קקאו בטעם גן עדן

את המקום הזה גיליתי אחרי שהתחלתי לעקוב אחרי שוקולטרי אחר באינסטגרם, והוא זה ששיתף תמונות מופלאות של שוקולטייר שלא הכרתי – Oriol Balaguer. התמונות היו כל כך מרשימות שפניתי לבחון במה מדובר. אז מתברר שיש למוכשר כמה סניפים ברחבי העיר, אז נעצנו אותם בתכנוני הטיולים שלנו.

אבל…. בסביבות ה 15 לאוגוסט הרבה יוצאים לחופשה, אז יצא שהסניף שהגענו אליו היה סגור ועידכן שיש רק סניף אחד פתוח בעיר והוא נמצא בקיבינימט. אבל, אנחנו לא מאלה שמוותרים, בטח לא על שוקולד טוב, אז שינסנו מותניים והלכנו לחפש.

זה היה מסע קצת ארוך, כזה שבסופו את לא בטוחה שהיה שווה את כל הטרחה, ולשמחתך מגלה שכן הסניף עצמו לא היה מרשים במיוחד, בטוחה שי כאלה מעניינים יותר. המוכרת הציגה לנו מארז פרלינים בטעמי השוקולטייר, כולם מעוצבים באותה צורה, בצבעים שונים. אז לקחנו, הייתה ברירה? עד שהגענו.

וואו! שוקולד מעולה, עשוי במקצועיות, עם טעמים מעולים, באמת משהו מיוחד!

אז בפעם הבאה בברצלונה, חפשו את הסניף הקרוב, רק תדאגו שזה לא יהיה בחודש אוגוסט
https://www.instagram.com/oriolbalaguerchocolates

Oriol Balaguer ברצלונה

עד כאן השוקולד השווה שמצאנו ברחבי העיר, היו עוד כמה, אבל אלה השווים באמת, שאם יש לכם ימים ספורים לטייל בעיר, בהם הכי כדאי להתמקד.
ואם אתם מעדיפים לשמוע על המקומות בזמן אמת, הכי טוב לעקוב אחרי עמוד האינסטגרם של הקונדיטוריה הדיגיטלית: https://www.instagram.com/online.pastry.workshops

נעבור לפחמימות השוות? בפוסט הבא >>>>> הקונדיטוריות של ברצלונה

פוסטים נוספים בבלוג